Мени

Вести

03јуни

Одобрени урбанистички проекти

Одобрени урбанистички проекти

02јуни

Асфалт на ул.„Александар Македонски“ – Дексион

Градежната офанзива во Ѓорче Петров го засилува темпото – во текот на вчерашниот ден после долги години првпат е извршена целосна санација на улицата „Александар Македонски“.

02јуни

Средба со Здружението на пензионери

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски одржа работна средба со Здружението на пензионери на општина Ѓорче Петров каде се потенцираа идните заеднички активности. Акцент беше ставен на одбележување на 20-годишнината од постоењето на Здружението, како и поддршка од страна на општината во делот на опремување на просториите.

27мај

Граѓанска трибина за новата концепција во основното образование

Во организација на општина Ѓорче Петров, во холот на ООУ ,,Мирче Ацев“ се одржа граѓанска трибина на тема: Новата концепција во основното образование.

21мај

Завршниот годишен настан на Федеарацијата на училишен спорт оддржана во ООУ ,,Димитар Поп Георгиев Беровски“

Градоначалникот Александар Наумоски, директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски и претседателот на Федерацијата на училишен спорт Александар Туфекџиевски присуствуваа на завршниот настан

21мај

Асфалтирана улица ,,Мис Стон“

Завршија градежените работи за асфалтирање на улица Мис Стон во урбаната заедница Мирче Ацев. На овој коловоз претходно беа изведени и сливници з

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
 logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам