Мени

Вести

09јуни

Почна постапката за изградба на мега паркот во Ново Село

02јуни

„Во ритам со традицијата“ на КУД „Григор Прличев“ утревечер во 19 часот во Центарот за култура

02јуни

Изложба со наслов „Илустрации од македонската литература за деца (90-тите години на XX век)“

01јуни

Во јуни завршуваат градежните работи на градинката во Волково

01јуни

ОЃП со поддршка на маршот на Црвен Крст

31мај

Стипендии од УТМС за додипломски студии за 2022/2023

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
 logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам