Мени

Вести

20мај

Поплочена со бехатон улица 18 во Кисела Јабука

Завршија градежните работи за поставување на бехатон плочки на улица 18 во населеното место Кисела Јабука. Во тек е редење на бехатон и на улица 14.Според програмата, во ова населено место предвидено е со бехатон да се поплочат уште три улици, во вкупна должина од 500 метри.

20мај

Известување

Се решава деценискиот проблем со обезбедување на питка и свежа вода на жителите од ,,Алексо Демниевски“. Во соработка со Град Скопје, преку ЈП ,,Водовод и канализација“, во моментов се одвиваат подземни градежни работи за обезбедување на кружно движење на водата на сите краци на улица ,,Алексо Демниевски“.

20мај

КОНКУРС доделување награди, дипломи и пофалници на учениците и просветните работници во општинските основни училишта во Општина Ѓорче Петров во учебната 2020/2021

КОНКУРС доделување награди, дипломи и пофалници на учениците и просветните работници во општинските основни училишта во Општина Ѓорче Петровво учебната 2020/2021

19мај

Јавен повик за мапирање на самохрани родители

Општина Ѓорче Петров во соработка со Здружение за родова еднаквост ЕДНА МОЖЕ!-Скопје, ќе спроведе мапирање на самохрани родители и тоа:

19мај

Основците од Ѓорче Петров дел од „Отворената училишна спортска недела“

Спортувањето и грижата за здравјето не смеат да се запостават ниту во услови на пандемија! Изминатава година, преку Сојузот на училишни спортови, учениците активно реализираа спортски активности на отворено според предвидените протоколи.

18мај

(Видео) Почеток на асфалтирање на улица 20 и 22 во Волково

(Видео) Почеток на асфалтирање на улица 20 и 22 во Волково

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
 logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам