Мени

Настап на основците во рамки на денови на општина Ѓорче Петров

Во текот на минатата недела општина Ѓорче Петров беше домаќин на серија настани во рамки на одбележување на 20 септември – Ден на општина Ѓорче Петров под мотото „Звуци на културата 2022“.

Во целовечерниот концерт во реонскиот парк се вклучија и најмалите, дечињата што се иднината на општината. Свој настап имаа учениците од шесте основни училиштата, заедно со подрачното „Јоаким Крчоски“ во Никиштани.

Учеството на дечињата беше збогатено со песните од детскиот фестивал „Соната“.

Галерија

Image

of

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
 logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам