Мени

Меѓународен детски фолклорен фестивал „Златен вез 2022“

На 16-ти, 17-ти и 18-ти септември ќе се одржи првиот меѓународен детски фолклорен фестивал „Златен вез 2022“ во организација на Ансамблот „Глигор Прличев“ со поддршка од општина Ѓорче Петров.

Во рамки на три фестивалски денови, посетителите ќе имаат можност да уживаат во промоција на фолклорот и раличностите.

Настапите се во Домот на АРМ на 16 септември во 18:30, во централниот парк во Ѓорче Петров следниот ден во 18:30 и на игралиштето „Бранители“ во Волково на 18 септември во 19 часот.

Гости на фестивалот се фолклорни групи од земјава и регионот.

Галерија

Image

of

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
USAID_letok   logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам