Мени

Зелен мега парк на место на поранешната депонија во Ново Село

За прв пат во историјата општина Ѓорче Петров добива целосно нов зелен мега парк на место на поранешната голема депонија во Ново Село, предвиден со програмата на Град Скопје.

Со овој проект жителите на Ново Село, Даме Груев, Кисела Јабука и околните населби добиваат место за рекреација и урбано живеење.

Ѓорче Петров заслужува да биде чисто, хумано и урбано место за живеење.

Галерија

Image

of

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
USAID_letok   logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам