Мени

Дечињата од „Росица“ во посета на ОЃП

Дечињата од градинката „Росица“ ја посетија општина Ѓорче Петров. Во општинските простории ги пречека градоначалникот Александар Стојкоски кој на подарок од нив доби макета на општина Ѓорче Петров.

Не изостана детската смеа, пеењето на химната за Ѓорче Петров и по некоја стихотворба научена во убавите детски занимални. За тоа, наставниот кадар предводен од воспитувачите Јуле и Сораја, логопедот Љупка и директорката Даниела се погрижиле да изгледа на највисоко ниво.

Галерија

Image

of

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
 logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам